tanitim@esenyurt.edu.tr 444 9 123

Öğrenci Görüşleri

Merhaba ben Hilal Şura Güler. İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümü 3. sınıf temsilcisiyim. Çocuk Gelişimi bölümü çocuğun gelişimine bütüncül bakan, insanı ve çocuğu sevmeyi gerektiren aynı zamanda birçok alanla birlikte çalışan bir programdır. Okulumuz bünyesindeki Çocuk Gelişimi bölümünde 0-18 yaşlar arasındaki normal gelişim gösteren, engeli olan, korunmaya muhtaç, mülteci ve risk altındaki çocukların zihinsel, dil, motor, sosyal, duygusal ve özbakım gibi tüm gelişim alanlarına yönelik tarama, değerlendirme ve tanılama yapmak üzere eğitim almaktayız. Okulumuz Çocuk Gelişimi bölümünde bilimsel, kaliteli, nitelikli ve örgün bir eğitim vermektedir. Okulumuzda 4 yıl boyunca hem akademik hem uygulamalı olarak bilgi ve deneyimlerimizi artıracak dersler almaktayız. Bölümümüzdeki deneyimli hocalarımızla öğretmen öğrenci ilişkimiz oldukça güçlüdür. 3. ve 4. sınıfta 4 farklı staj eğitimlerimizi okul öncesi eğitim kurumlarında, özel eğitim kurumlarında, rehberlik araştırma merkezlerinde, resmi ve özel hastaneler de yapmaktayız. Mezun olduğumuzda Sağlık, Eğitim, Sosyal Hizmet alanında ve İçişleri Bakanlığında görevler almaktayız. Okulumuzda sosyal açıdan oldukça önem taşıyan kulüpler arasında Gelecek 0-18 isimli Çocuk Gelişimi bölümü kulübümüz bulunmaktadır. Okulumuz çift anadal programı ve yan dal programı olanağı sağlamaktadır. Okulumuzda öğrenci değişim programları da bulunmaktadır. Çocuk Gelişimi bölümünü seçecek olan arkadaşlara verdiği kaliteli eğitim ve güçlü akademik kadrosu ile üniversitemizi tavsiye ediyorum. Sağladığı olanaklar için İstanbul Esenyurt Üniversitesine ve değerli hocalarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

Merhaba. Ben İlknur Yılmaz, Çocuk Gelişimi Bölümü 4. sınıf temsilcisiyim. İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi Bölümünü seçme sebebim alanında başarılı öğretim elemanlarından oluşan kadrosuyla alacağım eğitim imkanıydı. Üniversitemizde bulunan dekan, rektör, öğretim elemanları her zaman öğrencileri ile iç içe ve samimi bir şekilde ilgilenmektedir. Çocuk gelişimi bölümü okurken almış olduğumuz dersler mesleğimizde mutlaka işe yarayacak bilgiler vermektedir. Bölümümüzde tüm imkanlara elverişli olabilen çocuk gelişimi araç ve gereçlerinin olduğu bir atölyemiz bulunmaktadır. Üniversitemin bana kattığı en güzel şey staj imkanları ve kazandığım deneyimlerdir. Mesleğimize başlamadan önce her alanda staj yapmamızın iyi yanlarından birisi de gelecekte olmak istediğimiz mesleğin alanında deneyim sahibi olmak ve vereceğimiz karardan emin olmak için çok değerli bir adım olmaktadır.

Ben Rukiye Deligöz, Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda Gelecek 0-18 isimli Çocuk Gelişimi bölümü kulübünün başkan yardımcılığını yapmaktayım. Bu bölümü İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde tercih etmemin başlıca sebebi, ders içeriğinin zengin ve dikkat çekici oluşu gelmekteydi. Bölümü okudukça, dersi veren akademisyenlerin ne kadar donanımlı ve ilgili olduklarına şahit olmak bana iyi ki dedirtti. Kapılarını çaldığınız zaman sizleri güler yüzle karşılayan, bir çay, bir kahve içip hatta mandalina dahi yiyebileceğiniz samimi hocalara sahip olmak harika bir his. Bu samimiyet sadece hocalarımızda değil, Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkiler’den Erasmus Koordinatörlüğüne, koordinatörlükten kantine, kantinden kütüphaneye kadar bir çok yerde görülebilir nitelikte. 2021 yılının 2.dönemi okulumuzun hibe, hocalarımın ise manen desteği ile Erasmus yapma imkanı elde ettim.  Erasmus'un tüm süreçlerinde gerek koordinatörlüğün yardımları, gerek bölüm hocalarımın ilgisi, “Nasılsın, Rukiye? Erasmus’un nasıl gidiyor?” tarzı soruları ile ne kadar şanslı olduğumu hissettim.  Hocalarımızın ve kulüplerin aktif rolleri ile, her bölümden öğrencinin faydalanabileceği eğlenceli ve öğretici seminerlerin ve etkinliklerin varlığı, üniversite hayatı yaşayan her öğrencinin faydalanmak isteyeceği nitelikte.  Elbette bunların yanı sıra öğrencinin kendi vizyon ve misyonunu geliştirmesi fazlaca önem arz etmektedir.  Bu misyon ve vizyonda hocalarımızın çok büyük etkisinin olduğunu düşünmekteyim.  Sizler de böylesine samimi, kaliteli ve her geçen gün gelişen, yeni Erasmus İkili Antlaşmaları’na imza atan bir ortamda öğrenci olmak isterseniz, İstanbul Esenyurt Üniversitesi’ne bekleriz.

Merhaba, ben Ceren Koç. Sağlık bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Çocuk Gelişimi Bölümü, doğumdan on sekiz yaşına kadar çocukların gereksinimlerinin saptanması, özel durumları bulunan çocukların gelişimine yardımcı olacak yetkin elemanların yetiştirilmesini amaçlayan eğitim programıdır. Aynı zamanda Çocuk gelişimi bölümü ortaya çıkabilecek sıkıntıları, gecikmeleri, davranışlarındaki farklılıkları ele alan bir bölümdür. Bu bölümü İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde tercih etmemdeki en büyük etken alanında güçlü bir akademik kadrosunun olması ve bizleri donanımlı bir çocuk gelişimcisi olarak yetiştirmesidir. Üniversitemiz teorik derslerin yanında bizlere geniş bir yelpazede staj yapma imkanı sunmaktadır. Üniversitemizin lokasyonu ise merkezi konumdadır. İstanbul dışından gelen öğrenciler rahatlıkla barınabilmekte, sosyal aktivitelerini kolaylıkla sağlanabilmektedir. Üniversite hocalarımız ve öğrencilerimiz arasında ise çok güzel bir ilişki vardır. Gerekli durumlarda kolaylıkla yüz yüze görüşebilmemiz mümkündür. Üniversitemiz Erasmus, Çift Anadal, Yandal yapma imkanını bizlere sunmaktadır. Üniversitemizin sunmuş olduğu imkanlardan yararlanıyorum. Sizde üniversitemizin imkanlarından yaralanmak istiyorsanız hepinizi İstanbul Esenyurt Üniversitesi bekliyoruz.