tanitim@esenyurt.edu.tr 444 9 123

Öğrenci Görüşleri

Merhaba ben Resul Çiftçi, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü birinci sınıf öğrencisiyim ve aynı zamanda bölüm temsilcisiyim. Üniversitemizin güçlü ve her biri kendi alanlarında uzmanlaşmış, tecrübe sahibi ve donanımlı öğretim elemanlarından birebir ders aldığım, zengin ders içeriği ve materyalleri ile mesleğimi en iyi şekilde icra etmem için bana sundukları olanaklar ile kendimi çok şanslı hissediyorum. Bölümümüzün üniversitedeki ilk öğrencileri olarak başladığımız bu güzel yolda bölüm temsilcisi olduğum için de ayrıca gurur duyuyorum.

Merhaba ben Koray Öztürkcü. İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü 1.sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda  Hemşirelik Kulübünün başkanlığını yapmaktayım. Yapacağım işin her zaman insan odaklı bir iş olmasını istiyordum, hemşirelik de tam olarak böyle bir meslek. Mesleğimi seçerken düşündüğüm bir diğer kriter ise Hemşireliğin koruyucu, tedavi edici ve rehabilite edici özel ya da devlet fark etmeksizin tüm sağlık kuruluşlarında oldukça geniş bir  çerçevede birçok iş olanağına sahip olması ve geleceğin meslekleri arasında her zaman yer alacağına olan inancımdı. Bu bölümü İstanbul Esenyurt Üniversitesinde tercih etmemin sebebi ise üniversiteyi araştırdığım zaman çok kısa sürede büyük gelişmeler göstererek, kurulduğundan itibaren her alanda hızla büyümesi ve kendini devamlı geliştirmesiydi. Öğrencilerine her daim sahip çıkan, onların fikir ve düşüncelerine her anlamda değer veren bir üniversite olması ise ne kadar doğru bir tercih yapmış olduğumun en büyük kanıtı. İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nin akademik kadrosuna gelecek olursak hemşirelik bölümü akademik kadrosu kendi alanında uzmanlaşmış, donanımlı, bilinçli, bilgili ve öğrencilerine her türlü mesleki yetkinliği katabilecek düzeyde olan eşsiz bir ekipten oluşuyor. Kadromuzdaki akademisyenlerle derste birer hoca ders dışındaki her alanda ise birer dost, arkadaş olabiliyoruz. Samimi ve oldukça sıcak kanlı olmaları hepsini birbirinden değerli kılıyor. Bunlara ek olarak her konuda desteklerini esirgemeyen hocalarımız eğitim hayatımızdan sonraki süreç olan mesleki hayatımızda da bizlere destek çıkacaklarını her zaman dile getiriyorlar ve buna olan güvenim de sonsuz. Tüm bu sebepler ve daha niceleri yüzünden iyi ki İstanbul Esenyurt Üniversitesi diyorum.

Merhaba ben Mehmet Kaya. İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü 1.sınıf öğrencisiyim. Bölümün üniversitemizde yeni açılmış olmasına rağmen akademik kadrosunun özenle seçilmiş, alanında uzman ve deneyimli hocalardan oluşması beni fazlasıyla mutlu etti. Hayalim olan hemşirelik mesleğini en güzel ve doğru şekilde icra edebilmem için bizlere sunulan zengin ders içerikleri, laboratuvar, kütüphane ve staj imkanları için kendimi çok şanslı hissediyorum. Ayrıca üniversitemizin bünyesinde bulanan birçok öğrenci kulüpleri ve bu kulüplerin sağladığı eğitici ve eğlenceli etkinliklerle üniversitemizin çok daha ayrıcalıklı olduğunu düşünmekteyim. Bu avantajları bize sağladıkları için İstanbul Esenyurt Üniversitesi'ne ve tüm akademik kadroya teşekkürlerimi sunuyorum.